ריפוי והתמרת היחסים הזוגיים דרך אלמנט האש

ראשי >תקשורים ומאמרים>מאמרים>ריפוי והתמרת היחסים הזוגיים דרך אלמנט האש
אלמנט האש והזוגיות
המסרים הבאים נובעים באהבה מתוך אור אינסוף.
האהבה ניצתת בין בני זוג כאש מהשמיים, כמו האש על פני האדמה שהגיעה לראשונה דרך ברקים ודליקות והתלבות שמלמעלה.

אש ההתאהבות והמשיכה הראשונית מכוונת מההשגחה האלוהית, ובני זוג מיועדים לקחת על עצמם את תפקיד ליבויה, הטיפוח והשמירה עליה, כמו גם למנוע ממנה להפוך לדליקה הרסנית.
כך יכולים בני זוג לווסת ולנתב את האהבה והמשיכה באופן מיטיב, שעונה על הצרכים שלהם.  
האהבה שקיימת בין בני זוג היא מקור שפע, חיים ואור רב, עבורם עצמם וגם עבור אנשים סביבם, אלו שבוחרים לחיות איתם וליהנות מאורם, כמו ילדיהם ובני משפחתם, ועד לחברים, שכנים וכל מי שנמצא קרוב אליהם ויכול לזכות באור הנובע מאהבת אמת.
 
אש האהבה היא בלתי נשלטת
אש האהבה בין בני זוג, יש בה היבטים בלתי נשלטים באופן מובנה.
מקורה הראשוני הוא אל מעבר לשליטה שלהם: לא ניתן ליצור אותה, רק אלוהים יכול להצית אותה... כנאמר בפסוק משיר השירים: "אל תעירו ואל תעוררו את האהבה עד שתחפץ".
בגלל ההיבט הדינאמי שלה, כמו שבאש לא ניתן לאחוז, ולהבותיה מרקדות, עולות ויורדות, כל הזמן.
בנוסף לכך, האש עלולה לכבות ולהתמעט בכל רגע, ולכבות ללא התרעה מוקדמת.
 
שימור האש לטווח הארוך
למרות שאין שליטה בהצתה הראשונית, ניתן ורצוי ליצור את התנאים המתאימים כדי לשמור על האהבה, ולאפשר לה את ההמשכיות.
ההמשכיות של האש לטווח ארוך מאפשרת לנתב את הפוטנציאל החיובי שבה להגשמה של רצונות שונים, הישגים משותפים יחד, בניין של חיים משותפים, היבטים שלא ניתן להגיע  אליהם מקשרים קצרי טווח, של אש שנדלקת ונכבית מיד.
הדבר משול למדורה גדולה שמחזיקה מעמד זמן רב, עד שהיא מושכת סביבה מעגל, ומייצרת מציאות מסוימת, כזו שלא יכולה להיווצר סביב מדורה קטנה ורגעית, או לאש שעליה מבשלים תבשילים, ולשם כך היא צריכה לדלוק לזמן ארוך, ולא ניתן לסיים את התבשיל אם רק מדליקים את הכיריים לכמה רגעים ומיד מכבים אותם.

 
אש יכולה להתלקח או להיכבות
במקביל לכך, על ההיבטים של ההתפתחות המיטיבה והתהליכית שמתאפשרת בעקבות ההצתה של אש הזוגיות באופן בו היא מחזיקה מעמד לטווח הארוך, ההשתנות התמידית והתנועתיות של האש בתוך הזוגיות, מניע את בני האדם ומצריך מהם להיות כל הזמן עם היד על הדופק, ולא לטעות ולהתייחס אל הזוגיות כאל מובן מאליו.
הזוגיות, כמו האש, נתונה לשינויים, והזרימה של האהבה בין בני הזוג יכולה להתרבות או להתמעט, להיות פתוחה או חסומה.
 האש ביניהם, אם היא יוצאת משליטה עלולה להתלבות לכדי התקפי זעם וקינאה, תאווה ורכושנות, שתלטנות ומריבות אוהבים, שעלולות להחמיר לכדי עימותים קשים וסוערים.
אך במידה והאש מתמעטת – היא עלולה להיכבות וליצור מצב בו האהבה אובדת, ותחושת המשיכה נעלמת, נוצרים ריחוק, אדישות, ניכור ובדידות בתוך מערכת יחסים זוגית.
 
קשר הנשמה
בתוך השימור והטיפוח של מערכת יחסים זוגית דרך אלמנט האש ניתן לחזור ולהיזכר ולחוות שוב מחדש ולמצוא בתוכנו את מקור ההצתה הראשוני של האש בינינו, שמגיע מאלוהים ומהשגחתו.
הוא המצית את אש האהבה בליבותיהם של בני האדם ומזווג זיווגים.
הוא אשר יוצר קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה, בכל קשרי הזוגיות, בין אם הם נשואים או שלא.
המקור של הצתת האש הראשונית, המקור האלוהי, מחבר אותנו לקשר הנשמה שבבסיס הזוגיות, אשר לו תוקף על זמני, והוא יכול להתקיים לנצח, כל עוד אנחנו ממשיכים לבחור בזה, ועשוי לחדול מלהתקיים במקרים בהם אנו פורמים את קשר הנשמה מבחירה חופשית.
כל עוד איננו עושים זאת, לקשר הנשמה יש תורף על-זמני, אליו ניתן לחזור שוב ושוב ועליו ניתן להישען בכל פעם שיש בכך צורך.
 
בחירת מתחדשת בקשר הנשמה
במקרים בהם קשה לחוש את קשר הנשמה או שיש ספיקות לגבי קיומו, יש מקום לתהליך התבוננות וחקירה פנימי מעמיק בבדיקת השאלה: האם בזוגיות בה אני נמצא או נמצאת, אני מרגישה שאני הולכת בקול של הלב? האם זו עדיין הבחירה שלי?
בכל המצבים בהם התשובות לשאלות האלו שליליות, יהיה זה טוב לפרום את הקשר.
במצבים שבהם התשובות לשאלות האלה חיוביות, זו נקודה ראשונית של עוצמה, שבאמצעות ההישענות עליה ניתן להרים את העולם כולו, להזיז הרים ולשנות דפוסי אישיות חוסמים קשים ככל שיהיו, כי האהבה היא כוח הריפוי החזק ביותר.
אש האהבה ממיסה כל חסימה, מתמירה כל דפוס ומתיכה כל מה שקפוא, מאובן, מפריע או חוסם את הדרך בפני זרימתה של האהבה.
 
אש האהבה זקוקה לחמצן
הבדיקה התמידית של אש הזוגיות היא כמו פיקוח על מדורה, שלא תכבה ולא תתפרץ אל מעבר לגבולות שלה.
במצבים בהם היא מתמעטת, לעתים היא זקוקה ליותר חמצן.
חמצן בזוגיות הוא סמל לזמן איכות פנוי, מרווח, משוחרר ממטלות וממשימות, זמן כזה יש בו צורך, גם במישור הזוגי שביחד, וגם לכל אחד מבני הזוג לחוד.
המרווח החופשי הפנוי הוא יסוד נחוץ לקיומה של אש האהבה, כמו שהחמצן נחוץ לקיומה של האש הפיזית עלי אדמות.
במקומות שהם משימתיים ועמוסים ונעדרי פניות, אש האהבה נחנקת, וזקוקה למרחבים הזוגיים והאישיים הפנויים, בהם החזון והיצירה הגבוהות שלנו, של אש האהבה, יכולים להתקיים.
במובן זה, אלמנט האש יוצא דופן ביחס לשאר האלמנטים: בהיותו בראש מעגל האלמנטים הוא מסמל את שיא ההגשמה, הקיום שלו בעולם איננו מובן מאליו ולא תמידי, ומתקיים במצבים ובעיתויים בהם יש אפשרות להיווצרות שלו.
לכן, בשיא ההגשמה וההתבטאות של אהבה זוגית, המשותף ביניהם הוא שהם מצריכים מרחב פנוי בתוכו החזון הגבוה הזה יכול להתקיים.
במצבים הישרדותיים ובמרחבים מצומצמים, אלמנט האש לא מתקיים, ההיווצרות שלו נדחית לתקופה בה יהיה מספיק מרחב פנוי ומקום, בהם יוכל להיות כלול ולהתרחש, כמו שהאש על פני האדמה לא מתקיימת בכל מצב ובכל זמן, זו התרחשות שקורית במצבים ובעיתויים בהם מתקיימים התנאים הנחוצים להתרחשותה.
 
הסרת החסימות שחונקות את אש האהבה
בנוסף לזה, אש האהבה עשויה לכבות כאשר יש הרבה חסימות שחונקות אותה: כמו מדורה שמניחים עליה חול או הרבה חפצים אחרים שחונקים ומכבים את האש, ממעיטים אותה.
יש להסיר את החסימות מעל האש על מנת להשיב אותה ולאפשר לה שוב לגדול.
הסרת החסימות בתוך הזוגיות נעשית דרך הבירור שלהם: כל אחד עם עצמו ושני בני הזוג יחד.
חסימות עשויות להיות דפוסי אישיות שונים שיש צורך לרפא, להתמיר ולפתח, ואשר נוכחותם נהיית בולטת לאורה של אש האהבה.
 
כוח הריפוי החזק ביקום, האהבה, מציף דפוסים הזקוקים לריפוי
זאת פני שאש האהבה מאירה את סביבותיה ומושכת אליה היבטים שזקוקים לריפוי, ממש כמו שאש המדורה מושכת אליה אנשים שרוצים להתחמם לאורה.
במובן הזה, אש האהבה היא כמו רופא מיומן, היא הריפוי החזק ביותר בעולם, ולכן באופן טבעי היא מושכת אליה את ההיבטים שזקוקים לריפוי בכל אחד מבני הזוג.
חלקי האישיות מרגישים שהרופא הטוב ביותר הגיע, וזה הזמן בו יוכלו לקבל את הריפוי הנחוץ להם.
לכן, קשרים זוגיים מציפים היבטים שזקוקים לריפוי בתוכנו.
 
התמרת הדפוסים שצפים בזוגיות
ההיבטים האלו צפים על מנת שנתבונן בהם לאור האהבה ונרפא אותם מתוך קבלה שלהם ומודעות לקיומם, המאפשרות להם לעבור התמרה ושינוי צורה.
כאשר אנחנו עושים זאת, אש האהבה יכולה להמשיך לבעור ולהפיץ את הריפוי שלה קודם כל בתוכנו, ואחר כך גם מתוכנו והלאה, לאנשים אחרים.
אבל כשדפוסים רבים נמשכים לאש האהבה, ואנחנו לא עושים איתם תהליך של בירור, מודעות וריפוי בתוכנו, הם עשויים להיערם באופן שמעמיס על האש ומכבה אותה.
 
יצירת מרחב פנוי ומשמח, מודעות וריפוי של דפוסים  
מכאן, שאלו שני היבטים מרכזיים של השימור והטיפוח של אש האהבה: האחד הוא יצירת מרחב פנוי, זמנים שבהם אנחנו עסוקות ועסוקים רק במה שמיטיב איתנו, משמח אותנו, בפעילויות של פנאי ושל חיבור לעצמנו ולבן הזוג, אנחנו עסוקים אז במה שאנחנו רוצים ומשתוקקים אליו, במה שבא לנו לעשות וכיף ונעים לנו,
מתוך שאנו מחפנים את המרחב והזמן מהיבטים שצריך לעשות אותם ושהם מועילים ונחוצים.
בעוד שמהצד השני, הטיפוח והשימור של אש האהבה מצריך עבודה של ריפוי והתמרה, בירור עם עצמנו ועם בן הזוג.
ניתן לומר שההיבט הפנוי והמשמח, של התשוקה, החשק והכיף, שייך ליאנג של האש, ואילו המודעות, הריפוי והבירור שייכים ליין של האש.
 
כשהאש נעכרת והופכת לדליקה
מצבים בהם האש של האהבה חורגת מגבולותיה המיטיבים והופכת לדליקה מכלה, מתאפיינים מבחינה רגשית בכך שהתחושה האוהבת נעכרת:
היא יכולה להפוך להיות כפייתית ומעורבת בקנאה או שתלטנות,
היא יכולה להפוך להיות אש של כעס וזעם,
היא יכולה להפוך להיות אש של מאבקי כוחות....
הרגשות האלו הם סימנים לכך שהאש יוצאת מגבולותיה הטבעיים, ומתאפיינים במהות מלאה בעוצמה גבוהה, בשונה מרגשות אחרים שהם ריקים, חסרים או מינוריים.
יש בהם, ברגשות הללו, על אף היותם עכורים, אנרגיה רבה וכוח, שבשילוב עם ההיבטים העוכרים, עלול להיות הרסני, למרות שבמקור הוא נובע מאש האהבה המיטיבה והמרפאת, זו שהוצתה על ידי אלוהים עצמו.
 
 
איזון הדליקה העכורה עם אלמנט המים והחמלה
במצבים האלה ניתן להיעזר באיזון של אלמנט המים, של הריפוי מתוך החמלה, ולהעמיק חזרה פנימה, כלומר לחדול ולעשות הפסקה באינטראקציה החיצונית מול בן הזוג, להתכנס פנימה ולהתבונן מתוך חמלה על עצמנו ועל בן או בת הזוג, ועל המקור הפנימי, של ההזדקקות לריפוי שנמצאת מתחת ומאחורי ההיבטים המלאים של הקנאה, הזעם או התבטאויות עכורות נוספות.
מתחת לכל היבט מלא וחיצוני כמו קינאה, זעם, כעס או תסכול, קיימים היבטים חסרים שלעתים אינם מודעים או נעלמים מהעין, שזקוקים לריפוי, ואותם עלינו לגלות, אחריהם עלינו להתחקות.

 
הסטת תשומת הלב מההשלכה על בן הזוג חזרה פנימה
אז אנחנו זקוקים להסיט את המיקוד שלנו מההתנהגות שמפריעה לנו או מפעילה אותנו אצל בן הזוג, חזרה אל ההזדקקות העמוקה שלנו שמניעה את ההתרחשות הרגשית הזו, ותמיד קיימות הזדקקויות פנימיות שמניעות התרחשות רגשית עכורה.
תמיד קיימת הזדקקות פנימית, גם במצבים בהם נדמה שכל החוויה שלנו מופעלת אך ורק מהתנהגותו של בן הזוג.
באמצעות כוח הרצון והנחישות הפנימית ניתן להסיט את ההימשכות הטבעית, האוטומטית והמזיקה, של  תשומת הלב אל ההשלכה של הקושי על האחר, חזרה אל הזקוק לריפוי בעצמי.
באמצעות מודעות, כוח רצון ונחישות המשכית, ניתן להחזיר את הביטוי הרגשי העכור והמתפרץ חזרה פנימה, אל מקורות המים והחמלה העמוקים.  
המים והחמלה ישיבו את האש אל ממדיה הטבעיים והמיטיבים, יפחיתו את העוצמה של הרגשות העכורים והמזיקים, יפחיתו גם את עוצמת הדרמטיות ויחזירו לנו את הפרופורציות מחדש.
ההתמקדות תחילה בהזדקקות שלנו, משיבה גם את מרכז הכובד חזרה אל עצמנו, את המרכז- center – שלנו, כל אחד של עצמו, כל אחת של עצמה.
מכיוון שמערכת יחסים טובה מושתתת תמיד ויכלה להתקיים רק על בסיס של מערכת יחסים טובה שלי עם עצמי.
לכן, החיבור לאלמנטים של המים והאדמה מייצבים מצבים בהם האש של הזוגיות פורצת אל מעבר לגבולות הטבעיים והמיטיבים שלה.
 
אורה של אש האהבה וההארה שבמבט האוהב
על ידי טיפוח של אש הזוגיות ושמירה על הגבולות הטבעיים שלה, היא יכולה להמשיך ולהאיר באורה את עצמנו, את זן הזוג, את החיים, את הזולת.
ההתבוננות האוהבת מאירה כל מי ומה שאנחנו מסתכלים עליו ומאפשרת לנו לראות את ההיבטים המוארים, המיטיבים והיפים.
אש האהבה מאפשרת לנו להשפיע מהאורנו על הזולת והסביבה, על מנת לחשוף, להצית, לחזק ולקיים את האור והיופי והטוב שבנו, שבבן או בת הזוג, ובכל אדם, וכל התרחשות בחיים שעל פני האדמה.
אז כוח החיוניות המאיר והקורן של האהבה ושל אלמנט האש משפיע את השפע האלוהי שהוא מקורו הראשוני, מליבת קיומנו החוצה וסביב, במעגל אינטימי מאוד תחילה, אשר הולך ומתרחב בהמשך.

המבט האוהב יוצר מציאות
ככל שאנחנו מתבוננים באהבה על עצמנו, על בני זוג, על אנשים אחרים ועל החיים עצמם, אנחנו מציפים ומבחינים בהיבטים החיוניים, המאירים, היפים והמיטיבים.
התבוננות זו מתוך אש האהבה, גם מאירה את מה שכבר ישנו וגם יוצרת מציאות כזו.
כשאנחנו מתבוננים באהבה באנשים, הם הופכים להיות טובים יותר.
ההיבטים המוארים והמיטיבים שבהם נמשכים וצפים בכוח המבט האוהב, ואותם האנשים עליהם התבוננו באהבה נהיים מסוגלים יותר להפוך אותם למציאות קיימת.
המבט האוהב, המאיר והמשפיע, גם מאיר את היופי שכבר ישנו, וגם מסייע לאור ולטוב להיווצר: הוא יוצר את המציאות!
ההיבט יוצר המציאות של המבט האוהב של האש והאור מסומל על ידי המשפט החוזר בבריאה: "וירא אלוהים כי טוב".

המבט האוהב נותן אישור למציאות להיבטיה המיטיבים ומכונן אותם.
כאשר אנו מתבוננים בעצמנו, ביקירינו ובמציאות מתוך אהבה, מתוך ההיבט האוהב של אלמנט האש, אנחנו בוראים חיים ומציאות טובים יותר.
 
 
אלמנט האש והזוגיות
המסרים הבאים נובעים באהבה מתוך אור אינסוף.
האהבה ניצתת בין בני זוג כאש מהשמיים, כמו האש על פני האדמה שהגיעה לראשונה דרך ברקים ודליקות והתלבות שמלמעלה.

אש ההתאהבות והמשיכה הראשונית מכוונת מההשגחה האלוהית, ובני זוג מיועדים לקחת על עצמם את תפקיד ליבויה, הטיפוח והשמירה עליה, כמו גם למנוע ממנה להפוך לדליקה הרסנית.
כך יכולים בני זוג לווסת ולנתב את האהבה והמשיכה באופן מיטיב, שעונה על הצרכים שלהם.  
האהבה שקיימת בין בני זוג היא מקור שפע, חיים ואור רב, עבורם עצמם וגם עבור אנשים סביבם, אלו שבוחרים לחיות איתם וליהנות מאורם, כמו ילדיהם ובני משפחתם, ועד לחברים, שכנים וכל מי שנמצא קרוב אליהם ויכול לזכות באור הנובע מאהבת אמת.
 
אש האהבה היא בלתי נשלטת
אש האהבה בין בני זוג, יש בה היבטים בלתי נשלטים באופן מובנה.
מקורה הראשוני הוא אל מעבר לשליטה שלהם: לא ניתן ליצור אותה, רק אלוהים יכול להצית אותה... כנאמר בפסוק משיר השירים: "אל תעירו ואל תעוררו את האהבה עד שתחפץ".
בגלל ההיבט הדינאמי שלה, כמו שבאש לא ניתן לאחוז, ולהבותיה מרקדות, עולות ויורדות, כל הזמן.
בנוסף לכך, האש עלולה לכבות ולהתמעט בכל רגע, ולכבות ללא התרעה מוקדמת.
 
שימור האש לטווח הארוך
למרות שאין שליטה בהצתה הראשונית, ניתן ורצוי ליצור את התנאים המתאימים כדי לשמור על האהבה, ולאפשר לה את ההמשכיות.
ההמשכיות של האש לטווח ארוך מאפשרת לנתב את הפוטנציאל החיובי שבה להגשמה של רצונות שונים, הישגים משותפים יחד, בניין של חיים משותפים, היבטים שלא ניתן להגיע  אליהם מקשרים קצרי טווח, של אש שנדלקת ונכבית מיד.
הדבר משול למדורה גדולה שמחזיקה מעמד זמן רב, עד שהיא מושכת סביבה מעגל, ומייצרת מציאות מסוימת, כזו שלא יכולה להיווצר סביב מדורה קטנה ורגעית, או לאש שעליה מבשלים תבשילים, ולשם כך היא צריכה לדלוק לזמן ארוך, ולא ניתן לסיים את התבשיל אם רק מדליקים את הכיריים לכמה רגעים ומיד מכבים אותם.

 
אש יכולה להתלקח או להיכבות
במקביל לכך, על ההיבטים של ההתפתחות המיטיבה והתהליכית שמתאפשרת בעקבות ההצתה של אש הזוגיות באופן בו היא מחזיקה מעמד לטווח הארוך, ההשתנות התמידית והתנועתיות של האש בתוך הזוגיות, מניע את בני האדם ומצריך מהם להיות כל הזמן עם היד על הדופק, ולא לטעות ולהתייחס אל הזוגיות כאל מובן מאליו.
הזוגיות, כמו האש, נתונה לשינויים, והזרימה של האהבה בין בני הזוג יכולה להתרבות או להתמעט, להיות פתוחה או חסומה.
 האש ביניהם, אם היא יוצאת משליטה עלולה להתלבות לכדי התקפי זעם וקינאה, תאווה ורכושנות, שתלטנות ומריבות אוהבים, שעלולות להחמיר לכדי עימותים קשים וסוערים.
אך במידה והאש מתמעטת – היא עלולה להיכבות וליצור מצב בו האהבה אובדת, ותחושת המשיכה נעלמת, נוצרים ריחוק, אדישות, ניכור ובדידות בתוך מערכת יחסים זוגית.
 
קשר הנשמה
בתוך השימור והטיפוח של מערכת יחסים זוגית דרך אלמנט האש ניתן לחזור ולהיזכר ולחוות שוב מחדש ולמצוא בתוכנו את מקור ההצתה הראשוני של האש בינינו, שמגיע מאלוהים ומהשגחתו.
הוא המצית את אש האהבה בליבותיהם של בני האדם ומזווג זיווגים.
הוא אשר יוצר קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה, בכל קשרי הזוגיות, בין אם הם נשואים או שלא.
המקור של הצתת האש הראשונית, המקור האלוהי, מחבר אותנו לקשר הנשמה שבבסיס הזוגיות, אשר לו תוקף על זמני, והוא יכול להתקיים לנצח, כל עוד אנחנו ממשיכים לבחור בזה, ועשוי לחדול מלהתקיים במקרים בהם אנו פורמים את קשר הנשמה מבחירה חופשית.
כל עוד איננו עושים זאת, לקשר הנשמה יש תורף על-זמני, אליו ניתן לחזור שוב ושוב ועליו ניתן להישען בכל פעם שיש בכך צורך.
 
בחירת מתחדשת בקשר הנשמה
במקרים בהם קשה לחוש את קשר הנשמה או שיש ספיקות לגבי קיומו, יש מקום לתהליך התבוננות וחקירה פנימי מעמיק בבדיקת השאלה: האם בזוגיות בה אני נמצא או נמצאת, אני מרגישה שאני הולכת בקול של הלב? האם זו עדיין הבחירה שלי?
בכל המצבים בהם התשובות לשאלות האלו שליליות, יהיה זה טוב לפרום את הקשר.
במצבים שבהם התשובות לשאלות האלה חיוביות, זו נקודה ראשונית של עוצמה, שבאמצעות ההישענות עליה ניתן להרים את העולם כולו, להזיז הרים ולשנות דפוסי אישיות חוסמים קשים ככל שיהיו, כי האהבה היא כוח הריפוי החזק ביותר.
אש האהבה ממיסה כל חסימה, מתמירה כל דפוס ומתיכה כל מה שקפוא, מאובן, מפריע או חוסם את הדרך בפני זרימתה של האהבה.
 
אש האהבה זקוקה לחמצן
הבדיקה התמידית של אש הזוגיות היא כמו פיקוח על מדורה, שלא תכבה ולא תתפרץ אל מעבר לגבולות שלה.
במצבים בהם היא מתמעטת, לעתים היא זקוקה ליותר חמצן.
חמצן בזוגיות הוא סמל לזמן איכות פנוי, מרווח, משוחרר ממטלות וממשימות, זמן כזה יש בו צורך, גם במישור הזוגי שביחד, וגם לכל אחד מבני הזוג לחוד.
המרווח החופשי הפנוי הוא יסוד נחוץ לקיומה של אש האהבה, כמו שהחמצן נחוץ לקיומה של האש הפיזית עלי אדמות.
במקומות שהם משימתיים ועמוסים ונעדרי פניות, אש האהבה נחנקת, וזקוקה למרחבים הזוגיים והאישיים הפנויים, בהם החזון והיצירה הגבוהות שלנו, של אש האהבה, יכולים להתקיים.
במובן זה, אלמנט האש יוצא דופן ביחס לשאר האלמנטים: בהיותו בראש מעגל האלמנטים הוא מסמל את שיא ההגשמה, הקיום שלו בעולם איננו מובן מאליו ולא תמידי, ומתקיים במצבים ובעיתויים בהם יש אפשרות להיווצרות שלו.
לכן, בשיא ההגשמה וההתבטאות של אהבה זוגית, המשותף ביניהם הוא שהם מצריכים מרחב פנוי בתוכו החזון הגבוה הזה יכול להתקיים.
במצבים הישרדותיים ובמרחבים מצומצמים, אלמנט האש לא מתקיים, ההיווצרות שלו נדחית לתקופה בה יהיה מספיק מרחב פנוי ומקום, בהם יוכל להיות כלול ולהתרחש, כמו שהאש על פני האדמה לא מתקיימת בכל מצב ובכל זמן, זו התרחשות שקורית במצבים ובעיתויים בהם מתקיימים התנאים הנחוצים להתרחשותה.
 
הסרת החסימות שחונקות את אש האהבה
בנוסף לזה, אש האהבה עשויה לכבות כאשר יש הרבה חסימות שחונקות אותה: כמו מדורה שמניחים עליה חול או הרבה חפצים אחרים שחונקים ומכבים את האש, ממעיטים אותה.
יש להסיר את החסימות מעל האש על מנת להשיב אותה ולאפשר לה שוב לגדול.
הסרת החסימות בתוך הזוגיות נעשית דרך הבירור שלהם: כל אחד עם עצמו ושני בני הזוג יחד.
חסימות עשויות להיות דפוסי אישיות שונים שיש צורך לרפא, להתמיר ולפתח, ואשר נוכחותם נהיית בולטת לאורה של אש האהבה.
 
כוח הריפוי החזק ביקום, האהבה, מציף דפוסים הזקוקים לריפוי
זאת פני שאש האהבה מאירה את סביבותיה ומושכת אליה היבטים שזקוקים לריפוי, ממש כמו שאש המדורה מושכת אליה אנשים שרוצים להתחמם לאורה.
במובן הזה, אש האהבה היא כמו רופא מיומן, היא הריפוי החזק ביותר בעולם, ולכן באופן טבעי היא מושכת אליה את ההיבטים שזקוקים לריפוי בכל אחד מבני הזוג.
חלקי האישיות מרגישים שהרופא הטוב ביותר הגיע, וזה הזמן בו יוכלו לקבל את הריפוי הנחוץ להם.
לכן, קשרים זוגיים מציפים היבטים שזקוקים לריפוי בתוכנו.
 
התמרת הדפוסים שצפים בזוגיות
ההיבטים האלו צפים על מנת שנתבונן בהם לאור האהבה ונרפא אותם מתוך קבלה שלהם ומודעות לקיומם, המאפשרות להם לעבור התמרה ושינוי צורה.
כאשר אנחנו עושים זאת, אש האהבה יכולה להמשיך לבעור ולהפיץ את הריפוי שלה קודם כל בתוכנו, ואחר כך גם מתוכנו והלאה, לאנשים אחרים.
אבל כשדפוסים רבים נמשכים לאש האהבה, ואנחנו לא עושים איתם תהליך של בירור, מודעות וריפוי בתוכנו, הם עשויים להיערם באופן שמעמיס על האש ומכבה אותה.
 
יצירת מרחב פנוי ומשמח, מודעות וריפוי של דפוסים  
מכאן, שאלו שני היבטים מרכזיים של השימור והטיפוח של אש האהבה: האחד הוא יצירת מרחב פנוי, זמנים שבהם אנחנו עסוקות ועסוקים רק במה שמיטיב איתנו, משמח אותנו, בפעילויות של פנאי ושל חיבור לעצמנו ולבן הזוג, אנחנו עסוקים אז במה שאנחנו רוצים ומשתוקקים אליו, במה שבא לנו לעשות וכיף ונעים לנו,
מתוך שאנו מחפנים את המרחב והזמן מהיבטים שצריך לעשות אותם ושהם מועילים ונחוצים.
בעוד שמהצד השני, הטיפוח והשימור של אש האהבה מצריך עבודה של ריפוי והתמרה, בירור עם עצמנו ועם בן הזוג.
ניתן לומר שההיבט הפנוי והמשמח, של התשוקה, החשק והכיף, שייך ליאנג של האש, ואילו המודעות, הריפוי והבירור שייכים ליין של האש.
 
כשהאש נעכרת והופכת לדליקה
מצבים בהם האש של האהבה חורגת מגבולותיה המיטיבים והופכת לדליקה מכלה, מתאפיינים מבחינה רגשית בכך שהתחושה האוהבת נעכרת:
היא יכולה להפוך להיות כפייתית ומעורבת בקנאה או שתלטנות,
היא יכולה להפוך להיות אש של כעס וזעם,
היא יכולה להפוך להיות אש של מאבקי כוחות....
הרגשות האלו הם סימנים לכך שהאש יוצאת מגבולותיה הטבעיים, ומתאפיינים במהות מלאה בעוצמה גבוהה, בשונה מרגשות אחרים שהם ריקים, חסרים או מינוריים.
יש בהם, ברגשות הללו, על אף היותם עכורים, אנרגיה רבה וכוח, שבשילוב עם ההיבטים העוכרים, עלול להיות הרסני, למרות שבמקור הוא נובע מאש האהבה המיטיבה והמרפאת, זו שהוצתה על ידי אלוהים עצמו.
 
 
איזון הדליקה העכורה עם אלמנט המים והחמלה
במצבים האלה ניתן להיעזר באיזון של אלמנט המים, של הריפוי מתוך החמלה, ולהעמיק חזרה פנימה, כלומר לחדול ולעשות הפסקה באינטראקציה החיצונית מול בן הזוג, להתכנס פנימה ולהתבונן מתוך חמלה על עצמנו ועל בן או בת הזוג, ועל המקור הפנימי, של ההזדקקות לריפוי שנמצאת מתחת ומאחורי ההיבטים המלאים של הקנאה, הזעם או התבטאויות עכורות נוספות.
מתחת לכל היבט מלא וחיצוני כמו קינאה, זעם, כעס או תסכול, קיימים היבטים חסרים שלעתים אינם מודעים או נעלמים מהעין, שזקוקים לריפוי, ואותם עלינו לגלות, אחריהם עלינו להתחקות.

 
הסטת תשומת הלב מההשלכה על בן הזוג חזרה פנימה
אז אנחנו זקוקים להסיט את המיקוד שלנו מההתנהגות שמפריעה לנו או מפעילה אותנו אצל בן הזוג, חזרה אל ההזדקקות העמוקה שלנו שמניעה את ההתרחשות הרגשית הזו, ותמיד קיימות הזדקקויות פנימיות שמניעות התרחשות רגשית עכורה.
תמיד קיימת הזדקקות פנימית, גם במצבים בהם נדמה שכל החוויה שלנו מופעלת אך ורק מהתנהגותו של בן הזוג.
באמצעות כוח הרצון והנחישות הפנימית ניתן להסיט את ההימשכות הטבעית, האוטומטית והמזיקה, של  תשומת הלב אל ההשלכה של הקושי על האחר, חזרה אל הזקוק לריפוי בעצמי.
באמצעות מודעות, כוח רצון ונחישות המשכית, ניתן להחזיר את הביטוי הרגשי העכור והמתפרץ חזרה פנימה, אל מקורות המים והחמלה העמוקים.  
המים והחמלה ישיבו את האש אל ממדיה הטבעיים והמיטיבים, יפחיתו את העוצמה של הרגשות העכורים והמזיקים, יפחיתו גם את עוצמת הדרמטיות ויחזירו לנו את הפרופורציות מחדש.
ההתמקדות תחילה בהזדקקות שלנו, משיבה גם את מרכז הכובד חזרה אל עצמנו, את המרכז- center – שלנו, כל אחד של עצמו, כל אחת של עצמה.
מכיוון שמערכת יחסים טובה מושתתת תמיד ויכלה להתקיים רק על בסיס של מערכת יחסים טובה שלי עם עצמי.
לכן, החיבור לאלמנטים של המים והאדמה מייצבים מצבים בהם האש של הזוגיות פורצת אל מעבר לגבולות הטבעיים והמיטיבים שלה.
 
אורה של אש האהבה וההארה שבמבט האוהב
על ידי טיפוח של אש הזוגיות ושמירה על הגבולות הטבעיים שלה, היא יכולה להמשיך ולהאיר באורה את עצמנו, את זן הזוג, את החיים, את הזולת.
ההתבוננות האוהבת מאירה כל מי ומה שאנחנו מסתכלים עליו ומאפשרת לנו לראות את ההיבטים המוארים, המיטיבים והיפים.
אש האהבה מאפשרת לנו להשפיע מהאורנו על הזולת והסביבה, על מנת לחשוף, להצית, לחזק ולקיים את האור והיופי והטוב שבנו, שבבן או בת הזוג, ובכל אדם, וכל התרחשות בחיים שעל פני האדמה.
אז כוח החיוניות המאיר והקורן של האהבה ושל אלמנט האש משפיע את השפע האלוהי שהוא מקורו הראשוני, מליבת קיומנו החוצה וסביב, במעגל אינטימי מאוד תחילה, אשר הולך ומתרחב בהמשך.

המבט האוהב יוצר מציאות
ככל שאנחנו מתבוננים באהבה על עצמנו, על בני זוג, על אנשים אחרים ועל החיים עצמם, אנחנו מציפים ומבחינים בהיבטים החיוניים, המאירים, היפים והמיטיבים.
התבוננות זו מתוך אש האהבה, גם מאירה את מה שכבר ישנו וגם יוצרת מציאות כזו.
כשאנחנו מתבוננים באהבה באנשים, הם הופכים להיות טובים יותר.
ההיבטים המוארים והמיטיבים שבהם נמשכים וצפים בכוח המבט האוהב, ואותם האנשים עליהם התבוננו באהבה נהיים מסוגלים יותר להפוך אותם למציאות קיימת.
המבט האוהב, המאיר והמשפיע, גם מאיר את היופי שכבר ישנו, וגם מסייע לאור ולטוב להיווצר: הוא יוצר את המציאות!
ההיבט יוצר המציאות של המבט האוהב של האש והאור מסומל על ידי המשפט החוזר בבריאה: "וירא אלוהים כי טוב".

המבט האוהב נותן אישור למציאות להיבטיה המיטיבים ומכונן אותם.
כאשר אנו מתבוננים בעצמנו, ביקירינו ובמציאות מתוך אהבה, מתוך ההיבט האוהב של אלמנט האש, אנחנו בוראים חיים ומציאות טובים יותר.